English 
Starostlivosť o drevené výrobky – Omar Handmade

Starostlivosť o drevené výrobky

 

Krása našich drevených táciek, podšáliek či podložiek je dlhotrvácna. Aby ste sa z nej mohli tešiť stále doporučujem Vám niekoľko jednoduchých krokov pre ich starostlivosť.

Ak sú na tácke po servírovaní zanechané nečistoty z jedla, je potrebné ich najprv odstrániť vodou. Používajte vždy studenú, prípadne vlažnú vodu. Nikdy nie horúcu. Ak je to nutné, možete použiť jemný čistiaci prostriedok a čistú špongiu. Keď je tácka čistá, vysušte ju utierkou. Nikdy nenechávajte drevené nádoby ponorené vo vode na odmočenie a nikdy ich nevkladajte do umývačky riadu.

 

 

Image result for Not for dishwasher

Tiež prosím nepoužívajte zohrievanie v mikrovlnnej rúre a nevystavujte drevené výrobky slnečnému žiareniu. Skladujte ich v suchu.

Image result for Not for Microwave 

Aby ste odstránili prípadné bacily, ktoré môžu byť v póroch dreva, možete vyčistiť povrchy nanesením octovej vody (zrieďte 1 objemový diel octu s 5 dielmi vody). Nechajte pôsobiť približne 10 minút, kým je tácka suchá.

Image result for vinegar non branded

Oživte Vašu tácku  

Keď máte dojem, že drevený výrobok je akýsi suchší a stráca svoj lesk, doporučujem, aby ste ho potreli jemnou vrstvičkou minerálneho oleja (parafínový olej). Nechajte pôsobiť asi 3 hodiny a potom vyutierajte papierovou servítkou.

Parafínový olej je bežné dostať v lekárni za nízku cenu. Jeho výhodou oproti iným rastlinným olejom je, že je veľmi stály a odolný voči stuchnutiu.

Image result for paraffin oil on wood

Ak by ste preferovali použiť rastlinný olej, doporučujem použiť olivový olej, ktorý je asi najstálejší v porovnaní s ostatnými rastlinnými olejmi.

Image result for olive oil for wood care

Prajem Vám, nech Vám naše výrobky vždy prinášajú radosť a nech Vám dobre slúžia.

 

 

 


Older Post Newer Post